?

Log in

No account? Create an account

"Молодіжний рух захисту національних інтересів" - який являє собою… - Далі Буде. Бо ше так ніколи не було щоб ніяк не було. (с) — LiveJournal

May. 11th, 2010

02:50 pm

Previous Entry Share Next Entry

"Молодіжний рух захисту національних інтересів" - який являє собою об"єднання різних громадських організацій та мережу страйкових комітетів - влаштував сьогодні студентський страйк. Страйкували: ряд факультетів Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівська комерційна академія, Український католицький університет та Львівський коледж зв’язку. Прес-служба готує прес-реліз і фотки, їх наразі немає, тому просто потриндю про цей страйк і ситуацію загалом.

Страйк полягав у тому, що на дві години зазначені установи припинили властиву їм діяльність, себто навчання. Масового водження народу не планувалося, але організатори розділилися і "бавили" вивільнених від роботи студіків кожен по своїй точці. Я був спочатку біля головного корпусу універу, роздавав листівки і брав участь у шумовому оркестрі. Було незле, хоч народу було й небагато. Потім я сів на ровер і поїхав до студентів-журналістів на Мельника, які теж страйкували і робили опудала ректорів-запроданців, що підтримали Табачника. Там ми записали зі студіками "відеолист" для студентів інших областей - на камеру всі бажаючі передавали східнішим кулєґам свій превед і заклик діяти.

Тепер доцільно мені буде сказати, що на даний момент все херово і ми (українське гром.суспільство) зараз перебуваємо на рівні приблизно січня-лютого 2004 року. Це якраз той час, коли - після провалу "України без Кучми", "За правду" і політичної кампанії "Повстань Україно" - все було надзвичайно гнило, всім було надзвичайно пофіг, і режим Кучми почувався як ніколи добре. І тоді вже починалися перші акції окремих людей і спільнот. Вони являли собою більше кроки відчаю, ніж якусь скоординовану, сплановану дію, їх було психологічно надзвичайно важко чинити, тому що ми виглядали більше диваками і клоунами, нікому не потрібними "невловимими Джо", результат яких дорівнює нулю. Однак, як показав успішний досвід помаранчевої, множина цих крихітних акцій зробила важливу справу: вона підняла суспільний тонус і готовність сприймати протест, а пізніше - чинити протест. Про кожну акцію дізнавалися, завдяки журналістам, принаймні по кілька тисяч людей, акції повторювалися, і в інформаційному просторі зависала ледь помітна напруга: щось робиться, щось буде.

Власне, пхає всю цю машину вперед одна достовірна обставина: побачивши, як 50 студіків ходять закуті ланцюгами з мегафоном чи чинять якусь іншу хрінь, пересічний громадянин спочатку дивується і рже з болєзних, але потім він із більшою імовірністю доєднається до протесту, ніж якби він не побачив і не поржав. В 2004 році я не знав цього механізму і не вірив в нього, і навіть тепер я не можу сказати, як саме він діє, треба погортати статті по соціальній психології. Може, це щось схоже на те, як табун лосів починає втікати, як тільки один лось з табуна зривається і кудись біжить :) Але цей ефект достовірний: будь-яка акція приносить результат. Помаранчева бабахнула саме після того, як роз"єднаними, кумедними і маленькими акціями суспільство було приведене до певної готовності. Тому це варто робити зараз, в цьому є практичний сенс, навіть якщо воно позбавлене якоїсь певної стратегічної мети.

Якщо говорити вже про зовсім особисте, то я мушу зізнатися, що я ненавиджу активізм. Із тих професійних активістів, які люблять цю справу, я не є. Активізм має свої величезні плюси, зокрема десятки чудових знайомств і купа спільного фану. Але, поза тим, бігання з мегафоном, роздавання листівок та насильне ощасливлення незнайомих людей фундаментально конфліктує з моєю тонкою душевною організацією. За цей весь час я міг написати якусь корисну програму чи якийсь класний музон, що було б значно кращою утилізацією моїх можливостей. Але зараз переді мною стоїть дуже тупий вибір: боротися або свалювати забугор, і поки що доводиться боротися. Власне, украдений час - в 2001, в 2004, в 2010 - це найбільший злочин, який влада чинить проти мене, моїх друзів і моєї сім"ї. Але його вже вчинено, і плакати за тим часом немає сенсу. Навпаки, треба пахати, щоб такий вибір нарешті постав в більшості населення, щоб воно зрозуміло, що скоро буде жопа, що треба трохи відволіктися від улюблених справ і позайматися важкою і чорною роботою.

(P.S. Мережа легальних студентських страйкомів невпинно зростає, в тому числі за рахунок інших обласних центрів. Попереджувальні кількагодинні страйки зміняться денними, і тактична мета - в певний час паралізувати навчання на великій території України. Масштабний страйк як засіб неспівпраці з владою - дуже ефективна і ще не випробувана в Україні річ. Якщо це вас цікавить і ви бажаєте якось долучитися, посилайте мені приватні повідомлення.)

Tags:

Comments:

[User Picture]
From:vjn
Date:May 11th, 2010 12:19 pm (UTC)
(Link)
Все це добре, от тільки робити це у Львові, де і так нову владу не сприймають, нема жодного сенсу.
Все вирішується в столиці, а тут цим якраз ніхто не займається.
(Reply) (Thread)
[User Picture]
From:neltharian
Date:May 11th, 2010 01:38 pm (UTC)
(Link)
чтолиці тре копняка під зад а львів може частково це дати
(Reply) (Parent) (Thread)
From:mr_lpa
Date:May 11th, 2010 01:30 pm (UTC)
(Link)
Сподіваюсь, влада скористається наданою можливістю і проведе масовану боротьбу з корупцією в медицині в частині видачі липових довідок про стан здоров"я.
(Reply) (Thread)
[User Picture]
From:neltharian
Date:May 11th, 2010 01:37 pm (UTC)
(Link)
початок ріспект далі пішла мутатень. детальніше про акцію можна?
(Reply) (Thread)
[User Picture]
From:dfaw
Date:May 11th, 2010 02:27 pm (UTC)
(Link)
Такая хрень как 2004 год может стрельнуть раз в 10 лет, не чаще. Кроме того ни кто ни кому в массе уже давно не верит и ни за кого не пойдёт
(Reply) (Thread)
[User Picture]
From:posmixator
Date:May 11th, 2010 05:11 pm (UTC)
(Link)
...цими всіми штуками мали б займатися політичні партії, збираючи собі прихильників, рекрутуючи активістів і формуючи свою майбутню еліту.

дякую, що робиш. Київ ніхто ще й не брався будити - мабуть, треба буде знову Львову сідати на поїзди, як в 2001-му, бо своїх кадрів не вистачить.
(Reply) (Thread)
[User Picture]
From:ortep75
Date:May 12th, 2010 11:52 am (UTC)

боротися або свалювати забугор

(Link)
А у Вас є якось сформульовано, за що саме Ви боретесь?
Як кажуть москалі: чего трєбуєм?
- захисту приватної власності;
- податкової реформи;
- відповідального уряду;
- бюджетної реформи?
чи проти чого саме?
(Reply) (Thread)
[User Picture]
From:dali_bude
Date:May 12th, 2010 12:35 pm (UTC)

Re: боротися або свалювати забугор

(Link)
хотів би я, щоб на цих деталях залежалося.
Наразі боротися за усунення державних зрадників від влади. Це примітивно звучить, але така реальність.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]
From:ortep75
Date:May 12th, 2010 12:47 pm (UTC)

за усунення державних зрадників від влади

(Link)
ну, це ж тупік.
вигнати одних зрадників і замість них завести інших?
прицьому навіть не маючи змоги їх контролювати.
у Вас був колись пост про гугль як ураїнське державне підприємство - там добре змальована наша державна система.
От систему і треба міняти, а від заміни зрадників сума не міняється.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]
From:dali_bude
Date:May 12th, 2010 01:30 pm (UTC)

Re: за усунення державних зрадників від влади

(Link)
Коли човен тоне, спочатку треба заткнути дірку, а потім проводити модернізацію і реконструкцію. Інакше не буде що модернізувати і реконструювати.

Тому те, що ви кажете, все дуже правильно, але наразі у нас значно серйозніші проблеми. :(
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]
From:ortep75
Date:May 12th, 2010 02:12 pm (UTC)

Коли човен тоне

(Link)
Цьому гаслу вже років 20 (якщо не більше).
Від самого проголошення незалежності.
То треба було рятувати Україну і обов"язково голосувати за Кравчука, бо прийде Кучма і запродасть москалям.
Потім не допустити до влади комуняку.
Потім тілько Ющенко, тілько він наша надія...
Ну, Юлю всі пам"ятають.
Як на мене це вже системна робота з електорам...

ps. Наш човен потонути не може, бо він давно сидить на мілині.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]
From:autar
Date:May 12th, 2010 12:13 pm (UTC)
(Link)
А роки з 2005 по 2010 це який час - вкрадений чи ні?
(Reply) (Thread)
[User Picture]
From:dali_bude
Date:May 12th, 2010 01:30 pm (UTC)
(Link)
з 2005 по 2010 я взагалі не брав участь у будь-якій суспільній і громадській діяльності.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]
From:berdychevsky
Date:May 12th, 2010 03:42 pm (UTC)
(Link)
А nohotel_org?
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]
From:dali_bude
Date:May 12th, 2010 03:45 pm (UTC)
(Link)
точно.
тоді з 2005 до 2009.
(Reply) (Parent) (Thread)
(Deleted comment)
[User Picture]
From:dali_bude
Date:May 13th, 2010 08:24 am (UTC)
(Link)
Вибачте за банальність, але я особисто не знаю, хто вождь. Навіть не знаю, хто ним міг би бути.

Ми декларуємо, що нашою діяльністю намагаємося створити суспільний попит на чесну владу. Зараз всім пофіг, яка влада, ніхто собі не уявляє, що влада може бути чесною, тому всі голосують за ту, яка є, тому влада херова. Це, звичайно, дуже далека й ідеалістична декларація, але це єдина адекватна відповідь, яку можна дати на ваше питання.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]
From:suraqis
Date:June 7th, 2010 07:26 am (UTC)
(Link)
А під ідею, але без вождя ви не підете? Запитання не просте, оскільки як мені каже мій життєвий досвід, що не закон визначає дії суспільства в Україні, не віра, не традиції, а її лідер (тобто державоутворюючий регулятор - особа). Але чим раніше буде висунутий лідер, тим легше буде розділити спротив людей поміж собою. Нехай поки то буде В'ячеслав Чорновіл (проти нього навряд чи влада щось зможе вчинити), а як же хвиля піде, то буде видно, хто його гідний замінити (та ще мо критиерії гідності об'єктивуємо до того часу).
(Reply) (Parent) (Thread)
(Deleted comment)
[User Picture]
From:suraqis
Date:June 7th, 2010 06:21 pm (UTC)
(Link)
А ви взагалі не вірите в таку штуку як команда? Чи вважаєте, що лише вождь створює команду?
(Reply) (Parent) (Thread)