вступайте в ряди Фур'є (dali_bude) wrote,
вступайте в ряди Фур'є
dali_bude

Бахрейн

Після падіння єгипетського презиидента Хосні Мубарака, ключового союзника Сполучених Штатів інші режими в регіоні швидко приходять до розуміння того, що вони не є цілком опірними до революційної гарячки, котра прокотилася Близьким Сходом. У Бахрейні тривають антимонархічні протести.

Бахрейн - абсолютна монархія, яку з 1999 року очолює король Хамад бін Іса Аль Халіфа. Перед ним країною керував його батько емір Іса бін Салман аль Халіфа, з 1961 по 1999 рік. Громадяни Бахрейну не можуть користуватися політичними свободами так, як їхні арабські сусіди. Те, як революційний виступ повалив тривалий та потужний режим Мубарака, надихнуло мешканців Бахрейну на спробу повалення монархії та встановлення демократичного суспільства.

Подібно до подій в Тунісі та Єгипті, США утримуються від надмірного втручання, щоб залишитися в добрих стосунках з урядом - ким би не був цей уряд після затухання революційного руху.

4 лютого кількасот бахрейнців зібралися напроти єгипетського посольства у столиці Манамі, щоб висловити солідарність з єгипетською революцією. Наступний мирний протест було заплановано на 14 лютого. У вимогах: перегляд конституції, заснування державного, повністю виборного органу, якому делегуються повноваження розслідувати та покарати економічні, політичні та суспільні зловживання, включаючи розкрадання державного майна, політичну натуралізацію, арешти, тортури та інші репресивні заходи безпеки, а також інституційну та економічну корупцію". Протестувальники називали Туніс та Єгипет джерелами свого натхнення.

14 лютого відбулися сутички між мітингувальниками та поліцією за участі сльозогінного газу та гумових куль, один з демонстрантів загинув. 15 лютого, під час похорону, поліція відкрила вогонь і вбила ще одну людину, а також поранила 25 людей. Партія, що виграла найбільше місць у політично маловагомому бахрейнському парламенті (Al Wefaq, Асоціація Ісламської національної згоди) офіційно приєдналася до протестів. 16 лютого протестувальники продовжили мітинг на Перлинній площі, який вночі 17 лютого було розігнано поліцією, при цьому було вбито трьох та 231 було поранено. Лікарні було переповнено пораненими, причому, за деякими повідомленнями, каретам швидкої допомоги рекомендували не доставляти потерпілих на вулицях до лікарень. 18 лютого уряд застосував бойові набої проти протестувальників та журналістів: повідомляється про численні жертви. Протестувальників, які вирушили з похоронів активістів у центр Манами, розстріляла бахрейнська поліція (відео). 19 лютого армія відступила зі столиці за наказом влади, і протестувальники повернулися в центр.

Важливу роль в організації протестів у Бахрейні відіграють соціальні мережі (Facebook і Twitter). Група Фейсбуку, яка координувала протести 14 лютого, блокувалася на замовлення влади, а в проміжку між 4 і 6 лютого було заарештовано кілька бахрейнських блогерів.

Джерела: 1, 2.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments