?

Log in

No account? Create an account

Чи може бути насильство ефективним інструментом модерної… - Далі Буде. Бо ше так ніколи не було щоб ніяк не було. (с) — LiveJournal

Dec. 3rd, 2013

12:47 pm

Previous Entry Share Flag Next EntryЧи може бути насильство ефективним інструментом модерної революції? Цитую Джіна Шарпа - ідеолога багатьох успішних кольорових революцій східної Європи, автора книги "Від диктатури до демократії", яка стала настільною для громадянських активістів. Цей дядько присвятив своє життя дослідженню теми насильницького та ненасильницького повалення диктатур.

"Очевидні методи здаються неефективними. Конституційні й законодавчі бар’єри, судові рішення і громадську думку диктатори зазвичай просто ігнорують. Зрозуміло, що, реагуючи на жорстокість, тортури, зникнення та вбивства, люди схильні вважати насильство єдиним засобом повалення диктатури. Розлючені жертви іноді об’єднувалися для боротьби з жорстокими диктаторами, вдаючись до будь-яких можливих насильницьких і військових засобів, та не зважаючи на очевидну нерівність сил. Часто ці люди боролися відчайдушно, ціною великих страждань і жертв. Їхні звершення інколи були й справді визначними, проте дуже рідко вони завойовували свободу. Люті повстання можуть викликати у відповідь жорстокі репресії, залишаючи народ ще більш безпорадним, аніж до того.

Якими б вагомими не були переваги насильницьких засобів боротьби, одне залишається очевидним: покладаючи надії на силові методи, ми обираємо той спосіб боротьби, в якому суперник практично завжди має перевагу. Диктатори володіють надзвичайно широким арсеналом засобів насильства. І як би довго не протрималися у використанні насильницьких засобів демократи, уникнути суворих військових реалій їм все одно не вдасться–диктатори майже завжди мають перевагу у військовій техніці, амуніції, транспортних засобах та військовій силі. Попри всю свою хоробрість, демократи практично ніколи не можуть зрівнятися з ними. Якщо організувати наступальні військові дії неможливо, деякі дисиденти обирають партизанські методи боротьби, однак партизанська боротьба дуже рідко мала сприятливі наслідки для населення чи сприяла демократизації. Партизанська боротьба–це не вихід, особливо враховуючи те, що чим далі, тим більше вона призводить до величезних втрат серед власного населення.

Техніка також не є гарантією від помилок, навіть у сукупності з попереднім теоретичним і стратегічним аналізом, а іноді й міжнародною підтримкою. Партизанські війни часто ведуться протягом тривалого часу. Правлячий уряд часто пригноблює цивільне населення, що спричиняє людські страждання і суспільну дезорієнтацію. Навіть якщо партизанська боротьба є успішною, її негативні структурні наслідки зазвичай значні й тривалі. У відповідь на подібні контрзаходи правлячий режим відразу ж посилює тиск. І коли партизани все ж перемагають, встановлюється новий режим, набагато більше диктаторський, як наслідок централізованого впливу військових сил і послаблення чи знищення у горнилі такої боротьби незалежних суспільних груп та інституцій, життєво необхідних для встановлення і підтримання демократичного суспільства. Ті, хто протистоїть диктатурі, повинні шукати інші шляхи.

За допомогою перевороту, виборів чи іноземних визволителів? Військовий переворот, спрямований проти диктатури, може видатися порівняно легким і близьким шляхом до повалення ненависного режиму. Однак він має серйозні недоліки. Передовсім, він не усуває нерівномірного розподілу влади між населенням з одного боку та елітою, яка контролює уряд і силові структури, з іншого. Швидше за все, усунення від владних позицій конкретних осіб чи клік просто створить ситуацію, за якої їхнє місце зможе посісти інша група. Теоретично, ця нова група може проводити більш м’яку політику та демонструвати свою відкритість щодо демократичних реформ. Проте насправді все якраз навпаки. Зміцнивши свої позиції, нова кліка може бути більш амбіційною, ніж попередня. І невдовзі це нове владне угруповання, на яке покладалися великі надії, матиме змогу діяти на власний розсуд, не рахуючись з вимогами дотримання демократії та прав людини. Отже, таке вирішення проблеми диктатури є неприйнятним."

Comments:

[User Picture]
From:livejournal
Date:December 3rd, 2013 10:58 am (UTC)

точка зору: "Чи може бути насильство ефективним інстру

(Link)
Користувач lvivil посилається на ваш запис з точка зору: "Чи може бути насильство ефективним інструментом модерної революції?"... /репост/ пишучи: [...] Originally posted by at post [...]
(Reply) (Thread)
[User Picture]
From:livejournal
Date:December 3rd, 2013 11:35 am (UTC)

точка зору: "Чи може бути насильство ефективним інст

(Link)
Користувач parador посилається на ваш запис з точка зору: "Чи може бути насильство ефективним інструментом модерної революції?"... /репо пишучи: [...] Originally posted by at post [...]
(Reply) (Thread)
[User Picture]
From:d12k
Date:December 3rd, 2013 11:53 am (UTC)
(Link)
ну так ради интереса - какая эффективность у нынешнего пляшуще-поющего протеста?
Голосование в Зраде только что прекрасно продемонстрировало как власти глубоко чхать на ваши протесты
(Reply) (Thread)
[User Picture]
From:ctype
Date:December 3rd, 2013 12:31 pm (UTC)
(Link)
если бы зрада проголосовала отставку правительства - это был бы проигрыш оппозиции , часть пара ушла бы в свисток.
а так все только начинается
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]
From:d12k
Date:December 3rd, 2013 12:43 pm (UTC)
(Link)
ну и какой дальнейший план действий?
танцевать пока Янык не передумает?
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]
From:ctype
Date:December 3rd, 2013 12:50 pm (UTC)
(Link)
максимально тихо мирно парализовывать власть
(Reply) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]
From:dali_bude
Date:December 3rd, 2013 12:49 pm (UTC)
(Link)
> какая эффективность у нынешнего пляшуще-поющего протеста?

Я й не стверджую, що ця ефективність висока. Я стверджую, що ефективність школоти з палками проти беркутні - ще нижча. Я постійно моделюю ситуацію в голові і не можу прийти до жодного сценарію, при якому навіть успішний прорив до АП щось реально змінив би. Захоплення порожньої будівлі ніяк не міняє семантику політичних сутностей, таких як Янукович чи діючий парламент.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]
From:d12k
Date:December 3rd, 2013 12:54 pm (UTC)
(Link)
68-й год, студенческий бунты - нет не слышал?
Тахир - нет не слышал?
Тунис, Йемен?
Нет я не спорю - есть другой вариант, по Ганди, и он не менее эффективен. Вот только станет ли у люде пороху стоять и терпеть целительные пиздюли от мусоров? У меня точно не хватит
(Reply) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]
From:lvivil
Date:December 3rd, 2013 01:06 pm (UTC)
(Link)
я зробив репост, але тепер вилучив його... ситуація після неприйняття Радою потрібних для еволюційного процесу рішень змінилася...

тепер ясно, що вони просто мали на меті виграти час для клибшої мобілізації...

питання: що робити мирним мітингарям, які не збираються чинити насильство, коли насильство застосовують проти них?
причому насильство з порушенням закону і основоположних конституційних прав?

не стояти ж вівцями?

коли влада сама і першою порушила закони і Конституцію - вони тим самим себе делигітимізує...

і тоді народ повинен сказати своє вирішальне слово - його повинні підтримати всі міжнародні інституції...

тепер, як виглядає, визріла саме така ситуація... на 99.99%

серед народу є достатня кількість фахівців різного напрямку, які знають, як діяти в такій ситуації...

потрібна лише ефективна самоорганізація для уможливлення того, аби народ справді міг проявити свою справжню волю....

(Reply) (Thread)
[User Picture]
From:livejournal
Date:December 3rd, 2013 01:23 pm (UTC)

мирно крокуємо у вічність

(Link)
Користувач ctype посилається на ваш запис з мирно крокуємо у вічність пишучи: [...] Originally posted by at post [...]
(Reply) (Thread)
[User Picture]
From:ctype
Date:December 3rd, 2013 01:26 pm (UTC)
(Link)
дякую. вчасно і влучно
(Reply) (Thread)
From:o_teren
Date:December 3rd, 2013 02:35 pm (UTC)
(Link)
Цитую Джіна Шарпа - ідеолога багатьох успішних кольорових революцій східної Європи
Чесно кажучи намагався згадати, де це в Східній Європі були "успішні кольорові революції", і так і не згадав. Певно у мене певні проблеми або з розумінням слова "кольорові", або слова "успішні" :)
(Reply) (Thread)
From:toprunner
Date:December 3rd, 2013 03:59 pm (UTC)
(Link)
Тож я не зрозумів, ці герої, що збирались пиздить беркут - залишились чи втекли як і решта? Язиком плескати - сміливих у нас на кожній кухні по жмені.

До речі, беркути не пиздять великі маси народу не тому що не можуть, а тому що через тисняву, коли палкі чегевари кинуться тікати, може загинути багато людей. А якщо борзих багато - їх просто охолодять водометами.

Edited at 2013-12-03 04:14 pm (UTC)
(Reply) (Thread)
[User Picture]
From:livejournal
Date:December 3rd, 2013 05:58 pm (UTC)

post

(Link)
Користувач bazeful посилається на ваш запис з post пишучи: [...] Originally posted by at post [...]
(Reply) (Thread)
[User Picture]
From:valeriy1962
Date:December 3rd, 2013 06:59 pm (UTC)
(Link)
йа цé, нáшвидко з тел.:
мóже у кóго цьóго немá ,бáжано ці книги прочитáти у цíй послідóвності -
http://valeriy1962.livejournal.com/2059.html
+
http://valeriy1962.livejournal.com/4521.html
і на всякий випадóк, дóбре подýмати прó асиметричні дíї ,(і не тут!) типо, скриня-кáчка-яйцé-гóлка-3,14здéц)
(Reply) (Thread)