textbox

(no subject)

Коли я відмовився платити гроші за екзамен в ДАІ, директор автошколи, в якій я вчився, розповів мені отаку байку.

Їхали ми в 2004 році зі Львова до Києва автом на Майдан - я і кілька моїх учнів. Листопад, помаранчеві шалики, всі діла. Учні мої всі такі піднесені, радісні. І поки ми їхали, один з моїх учнів спитав мене:

- Іване Петровичу, в нас в ДАІ іспит скоро?
- В грудні. А ти чого ти питаєш?
- Шкода, що в грудні.
- Чого шкода?
- Бо прийдеться вже по-чесному екзамен здавати. А я сподівався, що ще встигну просто купити права.


Я вже пару років як не громадський активіст. Протягом десяти років активізму і подорожей за кордон в голові по черзі змінювалися складні системи уявлень і переконань, але врешті уклалася певна ментальна модель, дуже проста і, здавалося б, очевидна. Згідно тої моделі, ситуація задовільняє критичну масу людей, а кількість невдоволених не є достатньою і з плином років не зростає, а тому, незважаючи на інтенсивність локальних подій, Україну в майбутньому не чекає серйозний прогрес. Громадянські потрясіння, такі, як бізнес-майдан та євро-майдан, виникають, коли існує безпосередня загроза, і запобігають катастрофічним змінам на гірше. Але явищ чи тенденцій, які забезпечили б стратегічні зміни на краще, навіть в довгостроковій перспективі, в Україні немає. Україна є гігантською системою, яка знайшла свій оптимальний стан і пильно береже його - як від глибоких падінь, так і від потужних піднесень. Будь-яке відхилення від медіани буде компенсоване: коли стане сильно гірше - організовується черговий Майдан; коли справи раптом підуть на краще - до влади прийде Янукович (Тимошенко, Яценюк, Тягнибок) і все знову повернеться до "стану найменшої енергії". Грузія до певного часу слугувала яскравим контрприкладом моєї теорії, але стала ще одним її доказом. І незважаючи на те, що роль "громадянських потрясінь" від цього не перестає бути суперважливою, я відчув, що необхідно мати значно більшу силу волі, щоб брати в них роль, розуміючи, що ця акція, яку ти тиждень організовував без спання та їжі - це звичайний "стоп-кран", після якого в найкращому разі все повернеться туди, де було раніше. Легше було займатися таким, коли мріяв, як за місяць режим впаде, а за рік уже всюди настане демократія, ринкова економіка і всезагальне процвітання.

І після того, як я перестав бути активістом, я ще вдесятеро більше заповажав людей, які, розуміючи все написане вище, щодня тягнуть лямку і не перестають самовіддано працювати. Я наче й сам був одним із них половину свідомого життя, але чи однаково це - бути активістом-романтиком а активістом-прагматиком?

Все одно, зараз дофіксаю баг і їду на львівський євромайдан. Все-таки немає нічого простішого, ніж принести свою дупу туди, де вже все відбувається і де не треба нічого організовувати. Якби всі люди приносили свої дупи в таких випадках, навіть просто приносили свої дупи і нічого більше - все було б інакше.
vsjo propalo

(no subject)

KINDRAT HAS A LITTLE COCK!
щячло попячса ололоvia sasha2605

Пара коментів, зрештою:

- Загалом коли йдеться про розмір об"єкта, різниці між small та little немає;
- Підручники у нас традиційно написані британською англійською (а не американською англійською), а в британській англійській слово cock досі вживається, незважаючи на пенільну конотацію (в американській англійській пенільна конотація таки витіснила слово cock з пристойного мовлення).

Тому, формально, Kindrat has a small cock - це не помилка. Тим не менше, якщо ти не знаєш, що означає small cock в живій мові більшості англофонів Землі, то прохання ослобоніть путю і самоусунутися від написання підручників. (Це якщо, звісно, афтар не вирішив свідомо прикольнутися.)
textbox

(no subject)

Кому цікаво, прийшов дядько з вологоміром, повозив по стіні і сказав, що ніякий сусід мене не підтоплював, я сам себе підтоплював, бо зверху сухо, а знизу мокро. А майстри, роздовбавши короб і вийнявши всі трубопроводи на білий світ, знайшли ще дві точки витоку - одна в водопроводному стояку, а одна, трясця матері, в каналізаційному, щоправда незначну. Дякувати Богу, значить, приступаємр вже до фази остаточної ліквідації. Здираю я все з мокрої стіни і починаю сушитися. А поки воно сушиться, переїжджаю назад від тещі додому. Відсутність стіни між туалетом та кухнею має свої великі мінуси, але вдома все одно найкраще.
vsjo propalo

Інверсія

"У нас в Харькове, к примеру, есть места где дороги разбиты до такой степени, что машины проезжали по тротуару и газону, после чего его тоже не стало, но зато там образовалась, вместо тротуара и газона, колея, а пешеходы обходят теперь по дороге это место."

maksqwe
cat

зненацька потоп

Чимось ми прогнівили водяних богів, але думали, що спокутували свої гріхи в минулому хрущовко-панельному житті. На жаль, боги про нас не забули! Протягом трьох років в новій хаті вони влаштовували нам дрібні западлянки, які, втім, переважно в серйозні збитки не виливалися. Остання западлянка відбулася минулого четверга, коли раннім ранком крізь сон ми почули звук потопу. Так само, як двері в туалет часто відкриваються зі звуком "бля", звук потопу в нашій хаті являє собою епілептичний припадок дверного звінка, коли на світ ще й не благословляється. Сусід був спокійний і повідомив, що нічого страшного, але в нього в коробі капає вода, мені треба глянути, що відбувається. Я глянув - розгерметизувався фільтр механічної очистки. Отак він виглядає, хто не в курсі:Я пішов в магазин, купив новий фільтр, майстер його поставив. Наступного дня я викликав майстрів, які робили нам воду три роки тому, - вони продіагностували всі крани та з'єднання, що треба - поміняли, і я почав спати ще спокійніше. Все свіжопоміняне, свіжозатягнуте і свіжопроглянуте, whatcouldgowrong?

Ха! Шоста ранку, звук потопу! Біжу спросоння відкривати двері, а ноги хляпають по водичці. Сусід *дуже* неспокійний. Воду вже перекрили в підвалі. Йду донизу, там, звісно, срака, під"їзд мокрий, в сусіда моцно вимито дві стіни і стеля, словом, можна собі все уявити.

Йду в ванну дивитися, що ж в біса відбулося. Сцуко фільтр луснув вночі, як повітряна кулька.Collapse )
fingerprint

(no subject)

Вчора покращили дитячий прогулянковий маршрут лісом з Брюхович в Зашків: знайшли шлях повз озеро і через місток на станцію; це скоротило шлях кілометри на півтори. Погрілися під сонечком, потащилися від листяного килиму, порозглядали краєвиди на Зашківське озеро. 7.5 км дітішечки радісно пройшли за 4 години, і ще півтори години лишилося на споживання ковбасок з попередньою термічною обробкою на вогні. Ніштяк.(фото - Оленки)